Dom Lifestyle Porady Recenzje

Złota rączka – majsterkujemy z warsztatem Bricolo Janod

Zabawka zabawce nie równa. Wiesz już to prawda? Nic dziwnego, kupiłaś tonę nowości dla swojego maluszka i wiesz, że niektóre zabawki to tylko ładna dekoracja pokoju. Teraz szukasz czegoś, co rośnie razem z dzieckiem i na każdym etapie jego dziecięcego życia będzie rozwijało nowe umiejętności. Mam dokładnie tak samo.  Przez półtora roku nagromadziłam masę zabawek, które okazywały się atrakcyjne zazwyczaj przez krótki okres czasu a kosztowały krocie.

W końcu! Wolny wieczór- czas poszukiwań internetowych. Swoje zainteresowania zawęziłam, określając cechy jakie moim zdaniem powinna mieć dobra zabawka

– przede wszystkim bezpieczna,

– rozwijająca,

– wielofunkcyjna,

– solidnie wykonana/trwała

– ładna

Ale, ale… przede wszystkim ma sprawiać radość mojemu małemu chłopczykowi.

Antoś spokojnie śpi, w radiu leci „im więcej Ciebie tym mniej”, chyba wyczuli sytuację:D
Nagle bęc- trafiłam na śliczną, drewnianą kuchnię. No myślę sobie- rewelacja , mam to czego szukałam.  Mały Master Chef bardzo by mi się przydał. Już pewnie bym zamawiała gdyby nie jeden ruch myszki, który skierował mnie na coś zupełnie innego, mega męskiego- magnetyczny warsztat Bricolo Janod.

img_9412

No cóż, fajnie jest jak facet umie gotować, ale ważne jest by być bohaterem w swoim domu nieprawdaż? 😀 No  a bez umiejętności posługiwania się młotkiem i śrubokrętem szanse na bohaterskość maleją. Kuchnia musi więc poczekać!

Nie mogliśmy doczekać się naszego warsztatu. Siedziałam jak na szpilkach wyczekując kuriera. Na szczęście czekanie nie było długie więc szybko mogliśmy cieszyć się nowym nabytkiem.

Pierwsze wrażenie- piękne, intensywne kolory. Dominująca czerwień i żółć. Wykonanie bardzo solidne, wszystko z drewna tak jak chciałam. No i Antosiowy okrzyk zachwytu- myślę sobie, jest dobrze!

img_9455

Warsztat składa się z 24 elementów. Do magnetycznej ścianki przyczepione są młotek, śrubokręt i klucz. Stolik wyposażony jest w imadło oraz półkę do przechowywania dużej ilości śrubek i wkrętów.

img_9446

img_9402

Zauważyłam, że codzienne zabawy warsztatem rozwijają pomysłowość Antosia. Czego to on nie wymyśli… 😀 Mała motoryka również bardzo się rozwija. Wkręcanie różnego rodzaju śrubek i przykręcanie deseczek ćwiczą małe rączki.

img_9420

img_9419

Nie jestem cierpliwa, Antek ma to zdecydowanie po mnie. Początkowe problemy z włożeniem i przybiciem śrubki w odpowiednie miejsce tak go denerwowały, że skutkowało to rzucaniem przedmiotami. Na szczęście po kilku nieudanych próbach, jego zawziętość wzięła gorę i potrafił tak się skupić, że celowanie śrubką w odpowiedni otwór nie sprawiało żadnych problemów.

img_9428

img_9436

img_9418

Kolejną cechą in plus jest to, że warsztat będzie rósł razem z Antosiem. Kiedy Antoni będzie wchodził w bardziej świadome interakcje z innymi dziećmi, spokojnie będzie mógł bawić się wspólnie z kolegami czy koleżankami tą zabawką.

Takie „wynalazki” bardzo mnie cieszą. Dają to co najważniejsze- radość, ale spełniają też jedną bardzo ważna zasadę- naukę przez zabawę, czyli to  co pedagodzy  i psycholodzy stawiają na pierwszym miejscu opisując idealną zabawkę.

Warsztat Bricolo Janod znajdziecie w sklepie calydlamamy.pl

img_9437

img_9450

img_9449

img_9430

Dywan Lorena Canals – klik

Mogą Ci się spodobać także

No Comments

Zostaw komentarz