Porady

Janod na Wielkanoc

Święta Wielkanocne tuż tuz. W tym roku złożyło się tak, że wypadają w tym samym czasie co drugie urodziny Antosia. Zastanawialiśmy się, czy w związku z tym obdarowywać nasze szczęście czymś od zajączka. Muszę przyznać że wcześniej nie mieliśmy w zwyczaju po darowywania sobie prezentów wielkanocnych. Jednak teraz, od kiedy jest z nami Antoś, każdy pretekst jest dobry do uszczęśliwienia synka czymś fajnym, rozwijającym i nie nudnym. Oczywiście nie stajemy na głowie i nie zapożyczamy się u rodziny by kupić coś co akurat jest najmodniejsze. Znacie już nas na tyle, że dokładnie  wiecie  jak ważne są dla nas zabawki niebanalne.

Mój synek jest bardzo ciekawy swiata. Uwielbia naśladować zachowania dorosłych. Chce robić to co my. Każdy obiad, deser czy sałatkę przygotowujemy razem. Jak tylko zobaczy że kroje pomidora czy jabłko od razu krzyczy „ciap!” 😀 wiadomo, prawdziwy nóż nie jest zabawka. Więc każda odmowa powoduje u Antoniego niezadowolenie. Dlatego w tym roku postawiliśmy na drewniane owoce i warzywa do krojenia od JANOD.
W komplecie znajduje się: grzybek, gruszka, cytryna, jabłko, banan, marchewka i pomidor. Wszystkie prócz grzyba składają się z dwóch części połączonych magnesem. W zestawie znajdziemy również deskę z wyprofilowanym miejscem na warzywa i owoce, która po odwróceniu służy jako taca do krojenia oraz nóż – chyba najlepszy element zabawki :))


Oczywiście nie byłabym sobą gdybym wcześniej nie podarowała zabawki Antosiowi. Od zawsze miałam ten problem że z prezentami nie umiałam czekać. Niestety.. ciekawość jest silniejsza i przegrywam z nią te walkę. Chyba czas nauczyć się kupowania prezentów w ostatniej chwili by nie mieć czasu na wcześniejszy podarunek 🙂

Spełniłam małe marzenie mojego synka. Teraz może kroić sobie do woli – do tego nożem  (! ) i sprawia mu to ogromna frajdę!
Dodatkowo urozmaica sobie zabawę poprzez przygotowywanie swoich fantazyjnych posiłków. Czy rośnie mi mały kucharz? ;))) możliwe że te cechę odziedziczył po swoim tacie, który ma to
wyczucie smaku ;)) i niechby tak było  trzymam mocno kciuki :)))

A Wy dajecie prezenty wielkanocne swoich maluchom ? Na co w tym roku postawiliście? 🙂

Owoce i warzywa – JANOD
Mata – EZPZ

 

Mogą Ci się spodobać także

3 komentarze

 • Odpowiedz
  Gabriela
  13 kwietnia 2017 at 11:02

  O jaki słodziaczek fajny prezent bardzo 😀

  • Odpowiedz
   Dominika
   13 kwietnia 2017 at 20:13

   Dziękuję Kochana:*

 • Odpowiedz
  kostek
  5 maja 2017 at 17:19

  owoce zakupione i u nas 🙂

 • Zostaw komentarz