Dom Lifestyle Moda Porady

Chciałabym mieć oczy dookoła głowy

Chciałabym mieć oczy dookoła głowy.

Mam tylko półtora roku, wszystko wydaje mi się takie ciekawe.  Otaczają mnie najróżniejsze rzeczy, różnorakie kolory. Wszystko TO  jest takie nowe, intrygujące.. ah, jakbym chciał dotknąć, spróbować, doświadczyć tych rzeczy, które są naokoło mnie…nie wiem tylko dlaczego, mama mnie przed niektórymi z nich chroni..

Właśnie dlatego, chciałabym mieć oczy dookoła głowy – i to nie jest jedyny mój widzimiś.  Kolejna para rąk też by mi się przydała (i na pewno nie po to by malować sobie paznokcie :))

Każdy rodzic się raduje gdy dostrzega w oczach maleństwa beztroską ciekawość WSZYSTKIEGO. Nie ma nic piękniejszego od odkrywania świata razem z dzieckiem.
Ale czy świat jest tak kolorowy jak widzą go kryształowe oczy naszych maleństw? My, dorośli, wiemy, że nie każdy płyn nadaje się do picia i nie wszystko ma te samą, przyjemną temperaturę.
N i e s t e t y chciałoby się rzecz.. jakież to życie byłoby łatwiejsze gdyby herbata byłaby zawsze idealna do picia a okna można byłoby spokojnie umyć sokiem jabłkowym.  (Jestem pewna, że wyczuwacie tę ironię)

img_9892

img_9886

img_9884

Dlatego właśnie chciałabym widzieć każdy ruch Antosia by móc w porę zareagować jakby COŚ mogłoby wyrządzić krzywdę.  Mimo, ze to COŚ nie czuje, nie myśli, nie robi czegoś złośliwie- to może tak zepsuć nasz spokój.. o zdrowiu nawet nie wspominam bo na samą myśl ogarnia mnie lęk. Wiem, że mocy nadprzyrodzonych nie mam i telepatycznie niepowołanej butelki z ręki Antosiowi nie zbiorę. Biegać z prędkością światła też nie potrafię, by uniemożliwić Antoniemu dotknięcie czegoś, czego dotykać nie powinien. Dlatego tak ważne dla mnie jest zabezpieczanie niewskazanych dla synka szuflad, pudełek czy wszelakich składzików.

img_9874

img_9875

Drogie mamy, pamiętajcie o tym, rozejrzyjcie się po swoim mieszkaniu.. oczu nam nie przybędzie, ale wiedząc, że zabezpieczyliśmy wszystko co jest zle dla naszych bąbli na pewno będziemy spokojniejsze..  Sprawdź droga mamo, czy leki które posiadasz w domu nie są w zasięgu ręki Twojego najcenniejszego szkraba. Tato, na pewno jesteś wyższy do mamy.. postaw wyżej te środki czystości. Fajne mają kolory, ale Twoja pociecha jest jeszcze za mała na zabawy w małego chemika.

Tak bardzo bym chciała mieć oczy dookoła głowy..

img_9908

img_9877

img_9898

img_9985

Sukienka – zara
Dresik Antosia- www.nalle.pl

Mogą Ci się spodobać także

1 Comment

  • Odpowiedz
    Edyta
    27 listopada 2016 at 21:57

    my rowniez zabezpieczamy wszelkie szuflady i szafki. dobrze ze o tym przypominasz. to bardzo wazne!
    pozdrawiam

  • Zostaw komentarz