Dom Porady Recenzje

Zabawa w rolę- pamiętajmy o niej!

W dzisiejszych czasach (wydaje mi się) rodzice wola obdarowywać swoje dzieci zabawkami- albo nie mającymi żadnego wpływu na rozwój dziecka albo wręcz przeciwnie – ” nadmiernie” edukujące. Od coraz to młodszych dzieci oczekuje się umiejętności czytania, odnoszenia sukcesów w grze na instrumentach itp. Zapominamy o nauce życia. Co dokładnie mam na myśli? Pomyślcie… Kiedyś, gdy w sklepach nie było takiego wyboru zabawek jak teraz, rodzice wyszukiwali i dziękowali losowi za zestaw doktora, policjanta czy nauczyciela. Zabawy w sklep, strażaka były codziennością ponieważ było to coś co pozwalało dzieciom poczuć się doroślej, poważniej. Oczywiście nie tylko o poczucie dojrzałości tutaj chodzi. Ważny jest POZYTYWNY wpływ na rozwój dziecka jaki niesie za sobą zabawa w rolę.

Dziecko bawiące się w np. sklep ćwiczy różne role. Wciela się w sprzedawce bądź klienta. Trenuje zachowania które obserwuje na co dzień i które będzie wcielał w życie w późniejszym czasie. Często o tym wspominam, nie ominę tego i tym razem – pamiętajmy, dziecko uczy się przez naśladowanie nas, najbliższych, otoczenia. Dobre wzorce pozwalają mu zrozumieć świat i wypracować dobre nawyki.

My z Antosiem nie zapominamy o zabawach tego typu. Ostatnio króluje u nas sklep i płacenie za warzywa i owoce, które mamy dostępne w naszym warzywniaku of firmy JANOD. Wiadomo, Antos liczyć nie umie wiec kwota do zapłaty często się nie zgadza. Nie chodzi jednak o to. Dzięki temu mój synek ma możliwość oswojenia się z pieniądzem i dodatkowo zauważa zależność – w sklepach nie ma nic za darmo (a mieliśmy momenty, ze Antos myślał ze może wynieść wszystkie zabawki, które mu się podobały – bo chyba tak można :)) ) i za każdą rzecz należy zapłacić gotówką.

Warzywniak JANOD w swoim składzie ma także drewniana kasę. Troszkę brakuje mi w niej możliwości klikania na klawisze. Dzięki temu dziecko ćwiczyłoby małą motorykę. Wydaje mi się, że Antek póki co nie jest nią zainteresowany jako przyrządem do liczenia pieniędzy. Służy jako „pudełko” do przechowywania ich 🙂

Pakowanie zakupów jest chyba drugą po płaceniu ulubioną czynnością podczas tej zabawy. Owoce i warzywa, które są dostępne na półkach straganu wyglądają cudnie więc wcale mnie to nie dziwi.
Warzywniak jest bardzo solidny, pięknie zaprojektowany i wykonany. Wszystkie elementy drewniane pomalowane są bezpiecznymi dla maluchów farbami.  Dzieci na pewno będą oczarowane jego wyglądem i akcesoriami , których jest na prawdę dużo.  Zabawy z rówieśnikami w sklep nie będą miały końca 🙂 . Cieszę się, ze jest to zabawa angażująca większą ilość dzieci. Zdecydowanie pomaga to w nauce cierpliwości oraz dzielenia się. Nie zawsze jedna i ta sama osoba będzie sprzedawcą czy klientem, w związku z tym dziecko wciela się w różne role.

Drodzy rodzicie, na zakupach, podczas wizyty u lekarza czy nawet na basenie tłumaczcie swoim smykom co jest grane 🙂 wiecie – kim jest np. lekarz, czym się zajmuje, gdzie pracuje , a później starajcie się wpleść te nowo nabytą wiedzę w zabawę z dzieckiem. Zobaczycie jak pozytywne efekty to przynosi.  Nie zapomnijcie  o radości dziecka podczas wspólnych zabaw- ona jest najważniejsza , więc nic na siłę. Dziecku ma się to podobać.

Warzywniak JANOD dostępny jest w sklepie MAJOLINEK  , w którym jest aktualnie promocja -15% na cały asortyment z kodem BLACKFRIDAY – ważny od 24.11 do 26.11.2017 (włącznie)

Mogą Ci się spodobać także

No Comments

Zostaw komentarz