Dom Porady

Dom naszych marzeń

Wydaje mi się, że każdy, prędzej czy później zaczyna marzyć o własnym domu z ogrodem. Miejscu swojej historii, przeszłości oraz przyszłości. Przestrzeni wypełnionej spokojem, miłością oraz głośnym śmiechem dzieci.
Według mnie dom to nie tylko budynek, to przede wszystkim oaza bezpieczeństwa, stabilności, harmonia oraz wyciszenie. Dom marzeń powinien być tym wszystkim co cenimy w życiu i do czego dążymy.

Oglądając rożne domy natknęłam się na projekt domu Karo BSE1115, który od razu skradł moje serce i pobudził wyobraźnię. Z zewnątrz jest taki jak bym chciała. Wszystko do siebie pasuje idealnie. Połączenie nowoczesności z minimalizmem. Dodatki drewna wyglądają bardzo elegancko. Uroku dodaje mu również frontowy podcień wsparty na eleganckim filarze.

Co do mojej wyobraźni.. oj tak.. w domu tym widziałam nas w dużym salonie. Antosia skaczącego po kanapach, męża rozpalającego kominek i siebie w … kuchni 😀 [haha no tak, bo jakże by inaczej 😉 ] na tę myśl trochę się ocknęłam i zaczęłam dalsze przeglądanie projektu, a dokładnie – wnętrza KARO.

No dobrze, wracam do tej kuchni 😀 podoba mi się to, że jest otwarta, dzięki temu miałabym oko na mojego synka, kiedy ten swobodnie bawiłby się w salonie. Takie rozwiązania są najlepsze. Można wszystko robić i nad wszystkim (w 80% ;D ) panować. Znajdująca się w kuchni wyspa jest przede wszystkim rozwiązaniem funkcjonalnym, stanowiącym dodatkowe miejsce na kuchenne przybory. Przy wyspie przewidziano ponadto miejsce na hokery, dzięki czemu w trakcie przygotowania posiłków możemy odpocząć i napić się kawy- w spokoju 😉

Sercem domu jest bardzo duży, przestronny salon. On mi się chyba marzy najbardziej. Jak patrzę na te zdjęcia – to jest to co chcę – wszystko razem a jednak zaprojektowane tak, że nie robi się niepotrzebny chaos. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji domowników. Wiadomo.. przy rodzinnym stole najczęściej poruszane są wszystkie życiowe sprawy, rozwiązuje się problemy, świętuje osiągnięte sukcesy oraz przede wszystkim cieszy się sobą (i dobrym mamusiowym jedzeniem :D)

Na parterze jest także jeden pokój. Przypuszczam, że pełniłby on funkcję pokoju gościnnego – wiadomo – kuchnia blisko 😀 , bez krępacji można byłoby pałaszować dobrocia z lodówki  hahaha.
Na piętrze znajdują się cztery sypialnie. Wydaje mi się, że jest to dom idealnie dostosowany do 4-6 osobowej rodziny. Na wyższej kondygnacji przewidziano łazienkę dla wszystkich domowników oraz łazienkę prywatną z wejściem od strony sypialni, co daje rodzicom poczucie prywatności. Takie rozwiązanie baaaaardzo mi się marzy. Projekty domów piętrowych  są dobrym rozwiązaniem – są wygodne i funkcjonalne. Do dyspozycji mamy wyraźnie podzielone – wspólną oraz prywatną. Każdy z domowników znajdzie swoje miejsce, w którym czuje się najlepiej.

Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze.

Domek bardzo ładnie prezentuje się z zewnątrz. Podoba mi się to, że ma duży, przestronny balkon. Byłoby się gdzie opalać !
Warto marzyć, mieć marzenia. Może kiedyś nadziejcie czas, że doczekamy się własnego domu, z wielkim ogrodem, na skraju lasu 😉 jeżeli nie, to liczę na Antosia 😀 może on się kiedyś takiego dorobi i z chęcią nas przygarnie 😀 Ewentualnie zostaje jeszcze szósta w lotka… hmm.. może by tak zagrać? )))

PROJEKT DOMU KARO — EXTRADOM

Mogą Ci się spodobać także

No Comments

Zostaw komentarz